Location : Home > R > RC1608J390CS
RC1608J390CS
Share on FacebookShare on Facebook
RC1608J390CS distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
RC1608J390CS RES SMD 39 OHM 5 1/10W 0603 1514000 Samsung Electro-Mechanics Amer 2015+ RoHS,HOT SALE !!! Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
RC1608J390CS Originalnew 205050 SAMSUNG 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
5-1625868-1 Resistors Chip Resistor - Surface Mount RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/4W 0805
5-1625868-1 IC 56740 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
5-1625868-1 TE Connectivity AMP Connectors 1419000 2015+ RES SMD 17.8 OHM 0.1 1/4W 0805 Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
5-1625868-1 TE Connectivity AMP Connectors 788800 1534+ RES SMD 17.8 OHM 0.1 1/4W 0805 AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
5-1625868-1 TE Connectivity AMP Connectors 894000 NEW RoHS RES SMD 17.8 OHM 0.1 1/4W 0805 FindCores Electronics Inc.