Location : Home > L > LGU1C183MELB
LGU1C183MELB
Share on FacebookShare on Facebook
LGU1C183MELB distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
LGU1C183MELB standard package with RoHS 46500 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
LGU1C183MELB CAP ALUM 18000UF 20 16V SNAP 600200 Nichicon 1532+ new in stock AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
LGU1C183MELB DIP 66500 NIPPON 10+ original in stock Philchip Electronics Limited
LGU1C183MELB Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 16volts 18000uF 105c 30x30x 80,000 Nichicon 2013+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
RS60E561MCN1 Capacitors Aluminum - Polymer Capacitors CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V T/H