Location : Home > H > HNC2-2.5S-8
HNC2-2.5S-8
Share on FacebookShare on Facebook
HNC2-2.5S-8 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HNC2-2.5S-8 Original&New&Rhos 77680 2016 In.USA.Stock Hong Da Electronics Co.LTDbrenda@hongda-ic.com
HNC2-2.5S-8 2.5mm Pitch Connector for Discrete Wire Connection 10000 HIROSE 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
HNC2-2.5S-8 standard package with RoHS 43120 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
FCE17E09SC6EB Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder
97-3108A24-6PW Connectors, Interconnects Circular Connectors AB 8C 8#12 PIN PLUG
CTVP00RW-19-32PD-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings CTV 32C 32#20 PIN RECP
PHG.00.155.LNN Connectors, Interconnects Circular Connectors - Accessories MIDPIECE PAIR FOR PHG.00.
D38999/24WE35SN-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 55 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded
DJT10F25-19PB Connectors, Interconnects Circular Connectors 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
DE19808-484 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Solder Cup
97-3107B20-4SW-417 Connectors, Interconnects Circular Connectors AB 4C 4#12 SKT PLUG
831-87-045-30-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 45 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
1970530000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 6 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.150" (3.81mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1970530000 Weidmuller 157610 2016+ SCZ 3.81/06/180FI SN GN BX Unitronix Electronics Limited
0395377516 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
72S/6VZ Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules WIRE FERL UNINSUL
72S/6VZ Greenlee Communications 157720 2016+ WIRE FERL UNINSUL Unitronix Electronics Limited
72S/6VZ IC 58400 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
383-10-158-00-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin HEADER WIRE WRAP 2.54MM
383-10-158-00-001101 IC 56220 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
383-10-158-00-001101 Preci-Dip 147260 2016+ HEADER WIRE WRAP 2.54MM Unitronix Electronics Limited
383-10-158-00-001101 Preci-Dip 278990 2016+ HEADER WIRE WRAP 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com