Location : Home > D > DF1B-6DS-2.5RC
DF1B-6DS-2.5RC
Share on FacebookShare on Facebook
DF1B-6DS-2.5RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF1B-6DS-2.5RC IN STOCK 36657 14+ new & original RUI JIA KE ELECTRONICS
DF1B-6DS-2.5RC CONN RECEPT HOUSING 6POS 2.5MM 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock SIMEN Electronics Co.,Ltd
DF1B-6DS-2.5RC CONN RECEPT HOUSING 6POS 2.5MM 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
DF1B-6DS-2.5RC 48000 HIROSE 2016+ RoHS IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
DF1B-6DS-2.5RC originalnew 87410 ROHS 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
315-83-161-41-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 61 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
315-83-161-41-001101 IC 58980 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OSTYK60614330 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 14 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
OSTYK60614330 IC 40390 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OSTYK60614330 NEW 78090 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
2-284541-2 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
2-284541-2 785241 13+ Feng Sheng Electronics Co., Ltd.
2-284541-2 78524 14+ ROHS BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
2-284541-2 IC 56150 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
2-284541-2 TE Connectivity AMP Connectors 298790 2016+ TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.81MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1648750000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 22 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1648750000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1648750000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLL 5.08 90 22POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1648750000 Weidmuller 147310 2016+ TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1765463 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1765463 Phoenix Contact 147840 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1765463 Phoenix Contact 298150 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0705430081 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
0901200142 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 22 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
0399400212 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 12 Position Terminal Block Plug, Barrier Strip 0.200" (5.08mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
4-794630-6 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.118" (3.00mm) Through Hole Tin
4-794630-6 Distributor 172750 17+ 17+ Microtranik Components sales@microtranik.com
4-794630-6 Electronics 26739 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
4-794630-6 Electronics 26739 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
1-1827876-4 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole, Right Angle Gold
1-1827876-4 TE 34 2016+ N/A BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LIMITED COMPANY
1-1827876-4 TE Connectivity AMP Connectors 298410 2016+ CONN HDR R/A 8POS DUAL GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com