Location : Home > D > DF11-18DS-2C
DF11-18DS-2C
Share on FacebookShare on Facebook
DF11-18DS-2C distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF11-18DS-2C IN STOCK 36657 14+ new & original RUI JIA KE ELECTRONICS
DF11-18DS-2C CONN SOCKET 18POS 2MM DUAL CRIMP 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock SIMEN Electronics Co.,Ltd
DF11-18DS-2C CONN SOCKET 18POS 2MM DUAL CRIMP 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
DF11-18DS-2C s/n 2065 HIROSE 16+ stock Fantastic Technologies limited.info@fantastic-ele.com
DF11-18DS-2C 2mm Double-Row Connector (Product Compliant to UL/CSA Standard) 10000 HIROSE 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SSQ-116-02-G-D-RA Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
1726070000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 42 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1726070000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 5.08MM 42POS 180 BLK TPC Global Service Co.Ltd.
1726070000 Weidmuller 157200 2016+ TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1726070000 Weidmuller 298850 2016+ TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0010101091 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 9 Position Receptacle Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole, Right Angle Tin
1638100000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1638100000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.00 270 8POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1638100000 Weidmuller 147360 2016+ TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM Unitronix Electronics Limited
1638100000 Weidmuller 297290 2016+ TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
68683-424LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 48 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
0022172182 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Bottom Entry Gold
433612-17-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 17 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws