Location : Home > V > VUB116-16NO1
VUB116-16NO1
Share on FacebookShare on Facebook
VUB116-16NO1 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
VUB116-16NO1 IGBT Transistors 116 Amps 1600V 8000 Ixys 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
VUB116-16NO1 MODULE 123 IXYS 16+ STOCK Fantastic Technologies limited.info@fantastic-ele.com
VUB116-16NO1 IXYS 492100 Originalne 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
VUB116-16NO1 standard package with RoHS 45770 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
34-0501-30 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 34POS TIN
34-0501-30 78444 14+ 14+ BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
34-0501-30 38526 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Inc.
34-0501-30 Semiconductor 20935 16/17+ RoHS Compliant ANRIC ELECTRONICS CO.,LTD.
34-0501-30 STOCK 43610 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Co.,Ltd.
1892630000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)