Location : Home > T > T38118-16-0
T38118-16-0
Share on FacebookShare on Facebook
T38118-16-0 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
147065-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 64 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-87-120-41-013101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 20 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-87-120-41-013101 Preci-Dip 146930 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-87-120-41-013101 Preci-Dip 287910 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0661260000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Din Rail, Channel Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Green, Yellow 8-20 AWG
MMS-124-01-L-DV Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 48 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
T38041-12-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 12 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
T38041-12-0 IC 40550 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38041-12-0 NEW 97290 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1939416-1 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET LGA 1207POS GOLD
1939416-1 IC 59260 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1939416-1 TE Connectivity AMP Connectors 147840 2016+ CONN SOCKET LGA 1207POS GOLD Unitronix Electronics Limited
1939416-1 TE Connectivity AMP Connectors 287730 2016+ CONN SOCKET LGA 1207POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
415-83-236-41-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 36 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
415-83-236-41-001101 IC 58750 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
415-83-236-41-001101 Preci-Dip 146980 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Unitronix Electronics Limited
415-83-236-41-001101 Preci-Dip 297690 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
55510-316 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 16 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
55510-316 Amphenol FCI 157540 2016+ CONN RCPT 16POS SMD GOLD Unitronix Electronics Limited
55510-316 Amphenol FCI 297850 2016+ CONN RCPT 16POS SMD GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
68000-202HLF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT?
68000-202HLF FCI 3800 2014+ BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LTD COMPANY
68000-202HLF FCI 850000 2016 FEDERAL INDUSTRY InsTess@sunnlyic.com
68000-202HLF FCI 20000 2014+ Originalnew IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
1013290000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 21 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1013290000 Weidmuller 156970 2016+ TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1013290000 Weidmuller 298710 2016+ TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1559110000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1559110000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1559110000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.08 270 20POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1559110000 Weidmuller 157270 2016+ TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
0460152206 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 22 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin
103080-3 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 5 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin-Lead