Location : Home > S > SIT1602AI-73-28S-27.000000D
SIT1602AI-73-28S-27.000000D
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
284044-4 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.394" (10.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
284044-4 TE Connectivity AMP Connectors 157130 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 10MM Unitronix Electronics Limited
284044-4 TE Connectivity AMP Connectors 298110 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 10MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1546214-5 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Unshrouded 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
1546214-5 IC 57480 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1546214-5 TE Connectivity AMP Connectors 157250 2016+ TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM Unitronix Electronics Limited
1546214-5 TE Connectivity AMP Connectors 297610 2016+ TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1546214-5 Tyco Electronics 8000 2012+ TERM BLOCK HEADER PIN 5POS 5MM TPC Global Service Co.Ltd.
20-3508-21 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD
20-3508-21 Aries Electronics 147180 2016+ CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD Unitronix Electronics Limited
20-3508-21 Aries Electronics 294050 2016+ CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
20-3508-21 IC 59820 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
0460100622 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Receptacle Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Gold
SFM315-LPGE-D05-SP-BK Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 10 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold
SFM315-LPGE-D05-SP-BK Sullins Connector Solutions 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
821-22-024-10-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 24 Position Spring Piston Connector Through Hole
821-22-024-10-001101 645978 13+ fenyang electronics co.,ltd
821-22-024-10-001101 35566 14+ IN STOCK RUI JIA KE ELECTRONICS
821-22-024-10-001101 Mill-Max Manufacturing Corp. 157740 2016+ CONN SPRING 24POS SNGL .177 PCB Unitronix Electronics Limited
821-22-024-10-001101 Mill-Max Manufacturing Corp. 297990 2016+ CONN SPRING 24POS SNGL .177 PCB Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
9-146254-0 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 80 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
9-146254-0 RoHSCompli 58920 12+ OriginalNew IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
9-146254-0 TE Connectivity AMP Connectors 157050 2016+ CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR Unitronix Electronics Limited
9-146254-0 TE Connectivity AMP Connectors 288790 2016+ CONN HEADR BRKWAY .100 28POS STR Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
M22-5322346 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 46 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Tin
M22-5322346 Harwin Inc. 146940 2016+ 23+23 DIL SMT PICK/PLACE HDR Unitronix Electronics Limited
M22-5322346 IC 59070 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
M22-5322346 NEW 87770 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
DF62W-4EP-2.2C Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.087" (2.20mm)
DF62W-4EP-2.2C Hirose Electric Co Ltd 157860 2016+ CONN PLUG HOUSING 4POS 2.2MM Unitronix Electronics Limited
DF62W-4EP-2.2C IC 59020 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
DF62W-4EP-2.2C NEW 78510 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1845853 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 18 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
1845853 Phoenix Contact 157190 2016+ TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM Unitronix Electronics Limited
1845853 Phoenix Contact 297990 2016+ TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1939960 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1939960 Weidmuller 147820 2016+ BCZ 3.81/15/90 SN OR BX Unitronix Electronics Limited
1939960 Weidmuller 288650 2016+ BCZ 3.81/15/90 SN OR BX Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
5023510201 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
5023510201 Molex, LLC 157830 2016+ CONN RCPT HSG 2POS W/B 2.0MM BLK Unitronix Electronics Limited
5023510201 Molex, LLC 274800 2016+ CONN RCPT HSG 2POS W/B 2.0MM BLK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
5-103577-1 Connectors, Interconnects Terminals - PC Pin, Single Post Connectors Single Post Terminal Connector Through Hole Gold 0.025" (0.64mm) Square