Location : Home > R > RH0502R500FC02
RH0502R500FC02
Share on FacebookShare on Facebook
RH0502R500FC02 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
RH0502R500FC02 standard package with RoHS 45540 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
RH0502R500FC02 Wirewound Resistors - Chassis Mount 50watts 2.5ohms 1 Learn More 80000 Vishay/Dale 2012+ New parts and Stock on hand Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
MP4-1E-1L-1W-HUP-00 IC 40790 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
R1D-2424/P-R Power Supplies - Board Mount DC DC Converters CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT
R1D-2424/P-R IC 40840 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
R1D-2424/P-R NEW 78170 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
R1D-2424/P-R Recom Power 30000 12+ 10-SMD Module (6 Leads) Evergreen Electronics Co.,Ltd
REC5-4809DRWZ/H2/A/SMD/CTRL-R Power Supplies - Board Mount DC DC Converters CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-09VOUT
REC5-4815SRW/H2/A/M/SMD-R Power Supplies - Board Mount DC DC Converters CONV DC/DC 5W 36-72VIN 15VOUT
VI-J3R-EZ Power Supplies - Board Mount DC DC Converters CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W