Location : Home > P > PTB-16-26PSZ
PTB-16-26PSZ
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
3030-01-08-0304 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount IDC SOCKET .100" 8POS
DL66R20-41S8-6117-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 41 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line)
2M803-001-06M14-5PN Connectors, Interconnects Circular Connectors M803 5C 5#12 PIN PLUG OM
61117-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Contacts CONN SOCKET 20-14AWG TIN MNL
TV07DT-15-18PE Connectors, Interconnects Circular Connectors 18 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
FCC17B25PN450 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder
ACA3108F24-10SB Connectors, Interconnects Circular Connectors ACB 7C 7#8 SKT PLUG R/A
D38999/24FE6PD Connectors, Interconnects Circular Connectors 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
97-3106A28-18PW Connectors, Interconnects Circular Connectors AB 12C 12#16 PIN PLUG
1615850000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 9 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1615850000 Electronics 27201 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
1615850000 Semiconductor 21503 16/17+ 16/17+ ANRIC ELECTRONICS CO.,LTD.
1615850000 STOCK 43270 2016+ 2016+ MAINtron Electronics Limited.
0987811001 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 5 Position Rectangular Housing Connector Plug Black
0395045016 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1673580000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 5 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
1673580000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PLUG 5.08MM 90 5POS SN OR TPC Global Service Co.Ltd.
1673580000 Weidmuller 147570 2016+ TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1673580000 Weidmuller 278870 2016+ TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
A20221007L1 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
A20221007L1 Eaton 157440 2016+ CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.375 Unitronix Electronics Limited
A20221007L1 IC 40390 2017+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
A20221007L1 NEW 78150 1617+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-796637-6 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1-796637-6 TE Connectivity AMP Connectors 147340 2016+ TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1-796637-6 TE Connectivity AMP Connectors 277290 2016+ TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-796637-6 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-796637-6 Tyco Electronics 8000 2012+ TERM BLOCK HDR 16POS 5.08MM STR TPC Global Service Co.Ltd.
310-87-104-41-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 4 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
310-87-104-41-001101 Preci-Dip 298930 2016+ SOCKET 4.2 MM SOLDER TAIL SINGLE Renxim Technology Limited. sales@renxim.com