Location : Home > P > PREC038SAAN-RC
PREC038SAAN-RC
Share on FacebookShare on Facebook
PREC038SAAN-RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
PREC038SAAN-RC CONN HEADER .100 SNGL STR 38POS 157290 Sullins Connector Solutions 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
D50P24A6GX00LF Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder
191-025-113L571 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder
FH35-33S-0.3SHW(50) Connectors, Interconnects FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors 33 Position FPC Connector Contacts, Top 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle
FH12-11S-1SH Connectors, Interconnects FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors 11 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
0760105212 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors - Accessories CONN R/A SHELL T/H RT KEY 50POS
G17S2510110EU Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup
600X517015X Connectors, Interconnects D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories 15POS M SHIELDED PLASTIC CAP
SSW-131-01-G-S Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 31 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
CFTW-15 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 15 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
CFTW-15 Curtis Industries 147880 2016+ CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.375 Unitronix Electronics Limited
CFTW-15 IC 41040 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
CFTW-15 NEW 88390 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
432203-26-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 26 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
432203-26-0 IC 59670 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1717767 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1717767 IC 58770 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
0382100414 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks OB BTS ET 14 ASY
1597860000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Adapters HEADER COUPLER 5.08MM 12POS OR
1597860000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1597860000 Weidmuller 289010 2016+ HEADER COUPLER 5.08MM 12POS OR Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1597860000 Weidmuller 8000 2012+ HEADER COUPLER 5.08MM 12POS OR Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1769586 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 14 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) 45¡ã Through Hole
1769586 Phoenix Contact 146960 2016+ TERM BLK HDR 14POS 45DEG 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1769586 Phoenix Contact 278490 2016+ TERM BLK HDR 14POS 45DEG 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1779530 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1779530 Phoenix Contact 147150 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1779530 Phoenix Contact 279110 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0039306042 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin
3220-34-0300-99 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Tin
3220-34-0300-99 CNC Tech 147220 2016+ IDC BOX HEADER 0.050 34 POS Unitronix Electronics Limited
3220-34-0300-99 CNC Tech 288590 2016+ IDC BOX HEADER 0.050 34 POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
110-87-632-41-005101 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
110-87-632-41-005101 Preci-Dip 156990 2016+ CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD Unitronix Electronics Limited
110-87-632-41-005101 Preci-Dip 278050 2016+ CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com