Location : Home > P > PEC27SAAN
PEC27SAAN
Share on FacebookShare on Facebook
PEC27SAAN distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
PEC27SAAN CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS 8000 Sullins Connector Solutions (V 2012+ New parts and in our stock Global Thunder Electronics Co.,Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
DP25-LK Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Din Rail, Channel Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Black 12-22 AWG
DP25-LK Eaton 146970 2016+ TERMINAL BLOCK 25A BLACK Unitronix Electronics Limited
DP25-LK IC 40330 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
DP25-LK NEW 87970 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0387700719 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 19 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Solder Lugs, Single
6-1437522-9 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors STAMPED PIN
6-1437522-9 IC 56830 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
6-1437522-9 TE Connectivity AMP Connectors 139770 NEW RoHS STAMPED PIN FindCores Electronics Inc.
316-83-126-41-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 26 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-83-126-41-003101 IC 58650 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
316-83-126-41-003101 Preci-Dip 147590 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-83-126-41-003101 Preci-Dip 276450 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
150234-2000-TB Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 34 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
1881470000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 36 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
1881470000 Weidmuller 147150 2016+ SLDV-THR 5.00/36/180F 3.2BK BX Unitronix Electronics Limited
961210-6404-AR Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
0702462004 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 20 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
1-1734595-4 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Tin
1-1734595-4 Electronics 27440 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
1-1734595-4 IC 36662 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Direct (info@semi-lex.com)
1-1546820-2 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 12 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
776487-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.177" (4.50mm)
68405-472 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 72 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin