Location : Home > N > NRPC040SABN-RC
NRPC040SABN-RC
Share on FacebookShare on Facebook
NRPC040SABN-RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
NRPC040SABN-RC CONN HEADER .100 SNGL STR 40POS 157260 Sullins Connector Solutions 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
L77SDD50SOL2 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder
M24308/23-1Z Connectors, Interconnects D-Sub Connectors DEMM9SM
CN0967C20G41P6Y240 Connectors, Interconnects Circular Connectors 41 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
7290 Connectors, Interconnects D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories JACK SCREW HEX SLOTTED 4-40
7290 IC 58690 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
0439151206 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.394" (10.00mm) Through Hole Gold
1897225 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 15 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1897225 IC 41060 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1897225 Phoenix Contact 157490 2016+ TERM BLOCK Unitronix Electronics Limited
1897225 Phoenix Contact 288150 2016+ TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0351550312 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 3 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Red 0.098" (2.50mm)
SEFX-2 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 2 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws