Location : Home > N > NREC038SABC-M30RC
NREC038SABC-M30RC
Share on FacebookShare on Facebook
NREC038SABC-M30RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
NREC038SABC-M30RC CONN HEADER .100 SNGL SMD 38POS 147360 Sullins Connector Solutions 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
803-87-060-30-480101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 60 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold
803-87-060-30-480101 IC 58980 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
803-87-060-30-480101 Preci-Dip 147280 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Unitronix Electronics Limited
803-87-060-30-480101 Preci-Dip 289010 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0015453332 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold
SFM210-LPSE-D41-ST-BK Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 82 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold
562112090 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 9 Circuit 0.563" (14.30mm) Barrier Block Connector, Screws
562112090 IC 58930 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
116-93-428-41-008000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD
116-93-428-41-008000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
116-93-428-41-008000 Mill-Max Manufacturing Corp. 279170 2016+ CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
116-93-428-41-008000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ SOCKET IC OPEN ELEVTD .400 28POS Global Thunder Electronics Co.,Ltd
42-3554-18 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS
42-3554-18 Aries Electronics 147440 2016+ CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS Unitronix Electronics Limited
42-3554-18 Aries Electronics 288730 2016+ CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1634260000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 48 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1634260000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1634260000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 48POS 90 BLK TPC Global Service Co.Ltd.
1634260000 Weidmuller 157650 2016+ TERM BLOCK HDR 48POS R/A 3.5MM Unitronix Electronics Limited
326-83-115-41-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 15 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
326-83-115-41-002101 Preci-Dip 147230 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Unitronix Electronics Limited
326-83-115-41-002101 Preci-Dip 288050 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
853-83-012-10-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 12 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
853-83-012-10-002101 Preci-Dip 157440 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Unitronix Electronics Limited
853-83-012-10-002101 Preci-Dip 297690 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-967587-3 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 6 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.157" (4.00mm)