Location : Home > M > MS3114P16-8P
MS3114P16-8P
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
CN0967C28G42P8-200 Connectors, Interconnects Circular Connectors 42 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
MS27466T21F16AB Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 16 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
173-E15-113R141 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder
2M803-004-02M10-5PN Connectors, Interconnects Circular Connectors M803 5C 5#16 PIN RECP THRD
CTVS06RF-11-35HD Connectors, Interconnects Circular Connectors 13 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
CA08COME18-1SBF80 Connectors, Interconnects Circular Connectors 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
803-87-068-10-005101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 68 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
1756951 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1756951 Phoenix Contact 147740 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1756951 Phoenix Contact 287290 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
T38043-26-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 26 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
T38043-26-0 IC 40780 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38043-26-0 NEW 98390 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
5434272 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 17 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
5434272 Phoenix Contact 157620 2016+ TERM BLOCK HEADER Unitronix Electronics Limited
5434272 Phoenix Contact 289050 2016+ TERM BLOCK HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0395359516 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1215125 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules CONN FERRULE UNINSUL 4AWG
1215125 American Electrical Inc 8000 2012+ CONN FERRULE UNINSUL 4AWG Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1215125 American Electrical Inc 8000 2012+ CONN FERRULE UNINSUL 4AWG TPC Global Service Co.Ltd.
1215125 American Electrical Inc. 289090 2016+ CONN FERRULE UNINSUL 4AWG Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
9004220000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules FERRULE 50.0MM 32 1 = 100PCS
9004220000 IC 58300 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
9004220000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
9004220000 Weidmuller 287830 2016+ FERRULE 50.0MM 32 1 = 100PCS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
9004220000 Weidmuller 8000 2012+ FERRULE 50.0MM 32 100/PK Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1050017:0101 IC 57940 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1050017:0101 Phoenix Contact 157380 2016+ ZACK STRIP 10-SECTION WHITE Unitronix Electronics Limited
0387244815 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 15 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate