Location : Home > M > MKP1V240G
MKP1V240G
Share on FacebookShare on Facebook
MKP1V240G distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
MKP1V240G RoHS Compliant 39316 14+ Good,Always Ready FindCores Electronics Global Distributor
MKP1V240G SIDAC BIDIR 0.9A 240V DO-41 242400 ON Semiconductor 1538+ new in stock Alphatek Technology Limited
MKP1V240G standard package with RoHS 45750 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
MKP1V240G 2DO-41 73500 ON 2016 In.USA.Stock Hong Da Electronics Co.LTDbrenda@hongda-ic.com
MKP1V240G SIDAC BIDIR 0.9A 240V DO-41 8000 ON Semiconductor 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
V712A15100J0G Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 12 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
V712A15100J0G Amphenol FCI 157310 2016+ 750 TB SOCKET RA Unitronix Electronics Limited
V712A15100J0G IC 58950 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
V712A15100J0G NEW 98290 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1738788 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1738788 Phoenix Contact 147390 2016+ TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1738788 Phoenix Contact 288310 2016+ TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
OQ13550100J0G Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 13 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
OQ13550100J0G Amphenol FCI 147280 2016+ 508 TB SOCKET WF RA Unitronix Electronics Limited
OQ13550100J0G IC 40900 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OQ13550100J0G NEW 83650 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
11363 Connectors, Interconnects Terminals - Turret Connectors Terminal Turret Connector Double End 0.425" (10.80mm) Tin
11363 IC 58550 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
11363 IC 58250 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1734028-1 Connectors, Interconnects USB, DVI, HDMI Connectors USB - A USB 1.0 Plug Connector 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal