Location : Home > M > MDF7-16S-2.54DSA(55)
MDF7-16S-2.54DSA(55)
Share on FacebookShare on Facebook
MDF7-16S-2.54DSA(55) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
KPSE06E12-10PF0 Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 10 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line)
DC37SF179AA191A197 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors DSUB 37 F WW3 G30 TIN
10022753-027LF Connectors, Interconnects FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors 27 Position FFC, FPC Connector Receptacle 0.100" (2.54mm) Free Hanging (In-Line)
CN1020A18A14SN-200 Connectors, Interconnects Circular Connectors 14 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
1367645-2 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors CONN CAGE&HEAT SINK SGL PORT TIN
GT17HG-4DP-2DSA(D) Connectors, Interconnects Pluggable Connectors CONN AUTO LAN PLUG 4POS SLDR
GTCL030CF24-28P-B30 Connectors, Interconnects Circular Connectors GT 24C 24#16 PIN RECP RM
SFH210-PPVC-D13-ID-BK-M207 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount CONN HEADER .100" 26POS
09664546513 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Press-Fit
325208-26-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 26 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
0535170210 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 2 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Tin
0423770788 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 11 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin
460-10-212-00-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin HEADER SLOTTED 2.54MM
460-10-212-00-001101 Preci-Dip 147590 2016+ HEADER SLOTTED 2.54MM Unitronix Electronics Limited
460-10-212-00-001101 Preci-Dip 278270 2016+ HEADER SLOTTED 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1709979 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories CONN TERM BLOCK
1709979 IC 40490 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1709979 Phoenix Contact 147410 2016+ CONN TERM BLOCK Unitronix Electronics Limited
1709979 Phoenix Contact 288670 2016+ CONN TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
3-644633-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Gold
3-644633-2 TE Connectivity AMP Connectors 287410 2016+ CONN HEADER 2POS R/A .156 GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
3-644633-2 Tyco Electronics 8000 2012+ 2012+ Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
3-644633-2 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
3-644633-2 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN HEADER 2POS R/A .156 GOLD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1717975-1 IC 57470 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
3110-34-001-12-99 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin
3110-34-001-12-99 CNC Tech 147680 2016+ CONN IDC HEADER 0.079 34 POS Unitronix Electronics Limited
3110-34-001-12-99 CNC Tech 288810 2016+ CONN IDC HEADER 0.079 34 POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
VM10A58300J0G Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
VM10A58300J0G Amphenol FCI 157720 2016+ 750 TB PLU PLU WF LOW-T Unitronix Electronics Limited
VM10A58300J0G IC 58720 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
VM10A58300J0G NEW 87610 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
801-87-015-30-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 15 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold
801-87-015-30-002101 Preci-Dip 147750 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Unitronix Electronics Limited
801-87-015-30-002101 Preci-Dip 278650 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
5031541690 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 16 Position Receptacle Connector 0.059" (1.50mm) Surface Mount Tin
5031541690 Molex, LLC 299210 2016+ CONN RCPT 16POS VERT 1.5MM SMD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0009481064 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Receptacle Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Tin