Location : Home > M > MDF7-16P-2.54DS(55)
MDF7-16P-2.54DS(55)
Share on FacebookShare on Facebook
MDF7-16P-2.54DS(55) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
MDF7-16P-2.54DS(55) 16+ 120000 Hirose 16+ New parts and in our stock TPC Global Service Co.Ltd.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
207446-4 Connectors, Interconnects Circular Connectors - Accessories SEALING CAP ASSY,SZ 23,CPC
DJT10E21-16HB-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 16 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
CN1020A18A14SN-240 Connectors, Interconnects Circular Connectors 14 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
MS3470L2016PL Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 16 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
AFD58-14-12PW-6140 Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 12 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
AT06-3S-SR02BLK Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 3 Position Rectangular Housing Connector Plug Black
AT06-3S-SR02BLK Amphenol Sine Systems Corp 157260 2016+ CONN PLUG 3POS STRAIN RELIEF Unitronix Electronics Limited
AT06-3S-SR02BLK Amphenol Sine Systems Corp 288010 2016+ CONN PLUG 3POS STRAIN RELIEF Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
77317-403-06LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin-Lead
77317-403-06LF Amphenol FCI 147350 2016+ BERGSTIK Unitronix Electronics Limited
77317-403-06LF Amphenol FCI 297570 2016+ BERGSTIK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
77317-403-06LF IC 59240 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-1546971-6 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 16 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
1-1546971-6 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-1546971-6 Tyco Electronics 8000 2012+ BARRIER STRIP 16POS VERT .438 Global Thunder Electronics Co.,Ltd
6-1437410-7 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Adapters CONN TERM BLK CARD EDGE 12POS
6-1437410-7 6589 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
6-1437410-7 IC 56140 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
6-1437410-7 TE Connectivity AMP Connectors 157780 2016+ CONN TERM BLK CARD EDGE 12POS Unitronix Electronics Limited
6-1437410-7 TE Connectivity AMP Connectors 288950 2016+ CONN TERM BLK CARD EDGE 12POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
A21930609 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 6 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
A21930609 Eaton 157210 2016+ CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.375 Unitronix Electronics Limited
A21930609 IC 40400 2017+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
A21930609 NEW 88730 1617+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
151-10-422-00-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin DIL SOLDER TAIL 2.54MM
151-10-422-00-003101 IC 57200 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
151-10-422-00-003101 Preci-Dip 147810 2016+ DIL SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
151-10-422-00-003101 Preci-Dip 277570 2016+ DIL SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
OSTYK50110030 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 10 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
OSTYK50110030 IC 40390 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OSTYK50110030 NEW 78390 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
416-83-208-41-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 8 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
416-83-208-41-001101 Preci-Dip 147810 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Unitronix Electronics Limited
416-83-208-41-001101 Preci-Dip 277570 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
11-0518-11 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 11POS GOLD
11-0518-11 Aries Electronics 277690 2016+ CONN SOCKET SIP 11POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
11-0518-11 Aries Electronics 157220 2016+ CONN SOCKET SIP 11POS GOLD Unitronix Electronics Limited
11-0518-11 Aries Electronics 278890 2016+ CONN SOCKET SIP 11POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
326-83-133-41-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 33 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold