Location : Home > M > M20-7842742
M20-7842742
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
801-43-010-10-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 10 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
853-83-086-30-051101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 86 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
1618000000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1618000000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1618000000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 19POS 90 BLK TPC Global Service Co.Ltd.
1618000000 Weidmuller 147790 2016+ TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.5MM Unitronix Electronics Limited
2-1986725-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
2-1986725-0 IC 56520 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
2-1986725-0 TE Connectivity AMP Connectors 147090 2016+ TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM Unitronix Electronics Limited
2-1986725-0 TE Connectivity AMP Connectors 297890 2016+ TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
813-SS-018-30-021101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 18 Position Spring Piston Connector Surface Mount
813-SS-018-30-021101 IC 59300 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
813-SS-018-30-021101 Preci-Dip 147650 2016+ CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD Unitronix Electronics Limited
813-SS-018-30-021101 Preci-Dip 298150 2016+ CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
430712-14-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 14 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
430712-14-0 IC 59670 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
0039281203 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 20 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin
M20-9743442 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 68 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
M20-9743442 Harwin Inc. 157790 2016+ 34+34 DIL HORIZ PIN HDR Unitronix Electronics Limited
M20-9743442 IC 58420 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
M20-9743442 NEW 78410 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
5432339 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 18 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
5432339 Phoenix Contact 157780 2016+ TERM BLOCK HEADER Unitronix Electronics Limited
5432339 Phoenix Contact 289010 2016+ TERM BLOCK HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
43914-1105 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 14 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.394" (10.00mm)
43914-1105 Electronics 26639 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
43914-1105 Electronics 26639 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
43914-1105 STOCK 43370 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
310-43-147-41-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 47 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold