Location : Home > L > LD055C272JAB2A
LD055C272JAB2A
Share on FacebookShare on Facebook
LD055C272JAB2A distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
LD055C272JAB2A CAP CER 2700PF 50V 5 X7R 0805 725800 AVX 2013+ Pb-Free,Timely Response Ameyic Electronics Limited
LD055C272JAB2A CAP CER 2700PF 50V 5 X7R 0805 701000 AVX 1532+ new in stock AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
LD055C272JAB2A CAP CER 2700PF 50V 5 X7R 0805 806200 AVX NEW RoHS Deliver Now FindCores Electronics Inc.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
3MN-C32 Switches Accessories - Caps Square Pushbutton Switch Cap Black Snap Fit
3MN-C32 Carling Technologies 18170 1525+ CAP BLACK 11.7MM SQ FOR 3MN SER Renxim Technology Solutions Ltd. info@renxim.com
3MN-C32 Carling Technologies 57859 15+ CAP BLACK 11.7MM SQ FOR 3MN SER Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
2000316 Sensors, Transducers Pressure Sensors, Transducers Pressure Sensor 25 PSI (172.37 kPa) Vented Gauge Male - 1/4" (6.35mm) NPT 4 mA ~ 20 mA Cylinder