Location : Home > K > KPT01P16-26P
KPT01P16-26P
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
C48-16R22-12S6-106 Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 26500 12C 12#12 SKT PLUG
DJT10E23-55PA-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 55 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
AIB0FA24-79PS Connectors, Interconnects Circular Connectors GT 5C 5#8 PIN RECP WALL
2170704-8 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors CAGE ASSY, QSFP28 1X1, SPRING, H
MS27467T11B35HA-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 13 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded
SFH21-PPVN-D10-ID-BK Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount CONN HEADER .079" 20POS
68683-339 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 78 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
174060-5 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 16 Position Rectangular Housing Connector Plug Blue 0.098" (2.50mm)
174060-5 Tyco Electronics 8000 2012+ 040 LOW PROFILE PLUG 16P EKT Electronics Co., Ltd
174060-5 Tyco Electronics 8000 2012+ 040 LOW PROFILE PLUG 16P TPC Global Service Co.Ltd.
174060-5 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1838610000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1838610000 Weidmuller 157610 2016+ SL-SMT5.08/19/180LF 3.2 BK Unitronix Electronics Limited
0026481050 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 5 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin