Location : Home > H > HNC2-2.5S-5
HNC2-2.5S-5
Share on FacebookShare on Facebook
HNC2-2.5S-5 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HNC2-2.5S-5 2.5mm Pitch Connector for Discrete Wire Connection 10000 HIROSE 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
HNC2-2.5S-5 Originalnew 81054 ROHSPb 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
HNC2-2.5S-5 standard package with RoHS 43420 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
61082-061120 Connectors, Interconnects Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine 60 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
MS27466T19B35BC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 66 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange
1656961 Connectors, Interconnects D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories MOUNTING SCREW
953698-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 3 Position Rectangular Housing Connector Plug Black
953698-1 IC 58240 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
953698-1 TE Connectivity AMP Connectors 287810 2016+ 3W MQS PIN HSG POSIT MATE Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1437662-8 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 4 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate