Location : Home > H > HNC2-2.5S-3
HNC2-2.5S-3
Share on FacebookShare on Facebook
HNC2-2.5S-3 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HNC2-2.5S-3 2.5mm Pitch Connector for Discrete Wire Connection 10000 HIROSE 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
HNC2-2.5S-3 N/A 30000 HIROSE 2016+ BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LIMITED COMPANY
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
28-0508-21 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 28POS GOLD
28-0508-21 Aries Electronics 147680 2016+ CONN SOCKET SIP 28POS GOLD Unitronix Electronics Limited
28-0508-21 Aries Electronics 294650 2016+ CONN SOCKET SIP 28POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
60-9513-11H Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 60POS GOLD
60-9513-11H Aries Electronics 147790 2016+ CONN IC DIP SOCKET 60POS GOLD Unitronix Electronics Limited
60-9513-11H Aries Electronics 276250 2016+ CONN IC DIP SOCKET 60POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
60-9513-11H IC 55980 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-796642-7 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 17 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
1-796642-7 987764 13+ Feng Sheng Electronics Co., Ltd.
1-796642-7 33877 14+ ROHS BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
1-796642-7 TE Connectivity AMP Connectors 157480 2016+ TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM Unitronix Electronics Limited
1-796642-7 TE Connectivity AMP Connectors 298370 2016+ TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
100-018-051 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD
100-018-051 3M 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
100-018-051 3M 8000 2012+ SOCKET IC DIP 18POS W/TAPE SEAL EKT Electronics Co., Ltd
100-018-051 3M 8000 2012+ SOCKET IC DIP 18POS W/TAPE SEAL Global Thunder Electronics Co.,Ltd