Location : Home > H > HNC2-2.5P-8DS(02)
HNC2-2.5P-8DS(02)
Share on FacebookShare on Facebook
HNC2-2.5P-8DS(02) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HNC2-2.5P-8DS(02) CONN HDR 2.5MM 8POS VERT 157730 Hirose Electric Co Ltd 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
714-43-116-31-018000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 16POS GOLD
714-43-116-31-018000 IC 57590 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
714-43-116-31-018000 Mill-Max Manufacturing Corp. 157380 2016+ CONN SOCKET SIP 16POS GOLD Unitronix Electronics Limited
714-43-116-31-018000 Mill-Max Manufacturing Corp. 277470 2016+ CONN SOCKET SIP 16POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
A40030304 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 3 Circuit 0.562" (14.27mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
A40030304 Eaton 157710 2016+ CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.562 Unitronix Electronics Limited
A40030304 IC 40560 2017+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
A40030304 NEW 77750 1617+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
67230-010LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 10 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
67230-010LF Amphenol FCI 147250 2016+ CONN RCPT Unitronix Electronics Limited
67230-010LF Amphenol FCI 287650 2016+ CONN RCPT Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
812-22-005-30-000101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 5 Position Spring Piston Connector Surface Mount
812-22-005-30-000101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
812-22-005-30-000101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
812-22-005-30-000101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 5POS SNGL .255 SMD EKT Electronics Co., Ltd
812-22-005-30-000101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 5POS SNGL .255 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
562011180 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 18 Circuit 0.563" (14.30mm) Barrier Block Connector, Screws
562011180 IC 58450 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
770018-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 3 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.250" (6.35mm)
770018-1 657894 14+ IN STOCK RUI JIA KE ELECTRONICS
770018-1 6578 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
770018-1 Distributor 183010 The Newest for more pls inquire us now Microtranik Components Limited
770018-1 TYCO 1853 2015+ New & original parts SIMEN Electronics Co.,Ltd
1039720000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 28 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1039720000 Weidmuller 157440 2016+ CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A Unitronix Electronics Limited
1039720000 Weidmuller 297910 2016+ CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1938964 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
1938964 Phoenix Contact 157280 2016+ TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM Unitronix Electronics Limited
1938964 Phoenix Contact 298890 2016+ TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0512270400 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.079" (2.00mm)
1071760000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.150" (3.81mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)