Location : Home > H > HIF3F-16PA-2.54DSA(71)
HIF3F-16PA-2.54DSA(71)
Share on FacebookShare on Facebook
HIF3F-16PA-2.54DSA(71) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HIF3F-16PA-2.54DSA(71) 16+ 120000 Hirose 16+ New parts and in our stock SIMEN Electronics Co.,Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
YK50328030J0G Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 28 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
YK50328030J0G Amphenol FCI 157180 2016+ CONN BARRIER STRP 28CIRC 0.374 Unitronix Electronics Limited
YK50328030J0G IC 58650 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
YK50328030J0G NEW 97690 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
T37137-09-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 9 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector,
T37137-09-0 IC 40430 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T37137-09-0 NEW 98730 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
801-93-041-10-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 41 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
121-13-316-41-001000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD
121-13-316-41-001000 IC 57190 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
121-13-316-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
121-13-316-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 277730 2016+ CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
121-13-316-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ SOCKET IC OPEN 1 LVL .300 16POS Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1761503-1 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET PGA 940POS GOLD
1761503-1 33877 14+ ROHS BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
1761503-1 38186 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Inc.
1761503-1 Semiconductor 21193 16/17+ 16/17+ ANRIC ELECTRONICS CO.,LTD.
1761503-1 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN SKT MICRO PGA 940POS SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
T38163-13-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 13 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
T38163-13-0 IC 40520 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38163-13-0 NEW 97890 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
100-018-000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD
100-018-000 3M 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
100-018-000 3M 8000 2012+ SOCKET IC DIP 18POS EKT Electronics Co., Ltd
100-018-000 IC 58820 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
69145-116LF Connectors, Interconnects Shunts, Jumpers 16 (2 x 8) Position Shunt Connector Black Open Top 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT?
69145-116LF 56180 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
69145-116LF Amphenol FCI 157510 2016+ JUMPER LOW PRO DR MULTI Unitronix Electronics Limited
1969580 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 7 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.400" (10.16mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1969580 Phoenix Contact 147630 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1969580 Phoenix Contact 297770 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
3212633 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 14 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180¡ã Free Hanging (In-Line)
3212633 Phoenix Contact 157210 2016+ TERM BLOCK PLUG 14POS STR Unitronix Electronics Limited
3212633 Phoenix Contact 298590 2016+ TERM BLOCK PLUG 14POS STR Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
M80-5101042 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
M80-5101042 22360 2011+ROHS ANT Electronics (HK) Co.,Ltd
M80-5101042 IC 58940 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
M80-5101042 NEW 87870 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1729560000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 32 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1729560000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB HDR 3.5MM 32POS SN OR TPC Global Service Co.Ltd.
1729560000 Weidmuller 157870 2016+ TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM Unitronix Electronics Limited
1729560000 Weidmuller 298150 2016+ TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1096020000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.300" (7.62mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole