Location : Home > H > HIF3-16P-2.54DSA
HIF3-16P-2.54DSA
Share on FacebookShare on Facebook
HIF3-16P-2.54DSA distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
HIF3-16P-2.54DSA CONN HDR 16POS 2.54MM 157480 Hirose Electric Co Ltd 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
0438100204 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole, Right Angle Tin
0905721401 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 40 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold