Location : Home > G > GRM1555C1E6R2CA01D
GRM1555C1E6R2CA01D
Share on FacebookShare on Facebook
GRM1555C1E6R2CA01D distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
GRM1555C1E6R2CA01D Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.2pF 25volts C0G +/ 80,000 Murata 2013+ New parts and in our stock PXT Direct Electronics Co.,Ltd
GRM1555C1E6R2CA01D Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.2pF 25volts C0G +/ 80,000 Murata 2013+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
550C Soldering, Desoldering, Rework Products Accessories COLLARS/SCREWS FOR D550 WELLER
550C Cornell Dubilier Electronics ( 794300 1532+ CAP ALUM 2900UF 250V SCREW Alphatek Technology Limited
550C STOCK 45280 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Co.,Ltd.
550C Cornell Dubilier Electronics ( 791300 NEW RoHS CAP ALUM 3300UF 450V SCREW FindCores Electronics Inc.