Location : Home > F > FX16S-41S-0.5SH
FX16S-41S-0.5SH
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
MS27467T19F35B Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 66 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded
DDMMV24X7PN Connectors, Interconnects D-Sub Connectors DSUB 24X7 M PCB G50 5OHM
09561517512 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder
13847-10T02B Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
13847-10T02B Eaton 147810 2016+ CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.375 Unitronix Electronics Limited
1718177 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1718177 33877 14+ ROHS BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
1718177 IC 58420 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1718177 Phoenix Contact 288990 2016+ CONN TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
SEIFX-21 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 21 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws
SEIFX-21 Curtis Industries 147240 2016+ CONN BARRIER STRIP 21CIRC 0.25 Unitronix Electronics Limited
SEIFX-21 IC 40600 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
SEIFX-21 NEW 99130 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
MAQ-22 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 22 Circuit 0.500" (12.70mm) Barrier Block Connector, Quick Connect (0.250")
MAQ-22 Curtis Industries 147320 2016+ CONN BARRIER STRIP 22CIRC 0.5 Unitronix Electronics Limited
MAQ-22 IC 41100 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
MAQ-22 NEW 88610 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1727207 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 2 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1727207 IC 58260 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1727207 Phoenix Contact 157550 2016+ TERM BLOCK Unitronix Electronics Limited
1727207 Phoenix Contact 278730 2016+ TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-480711-6 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 15 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Blue 0.250" (6.35mm)
1-480711-6 35565 14+ 14+ RUI JIA KE ELECTRONICS
1-480711-6 Tyco Electronics 8000 2012+ 2012+ SIMEN Electronics Co.,Ltd
1-480711-6 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN CAP 15POS UNIV-M-N-L BLUE EKT Electronics Co., Ltd
1-480711-6 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN CAP 15POS UNIV-M-N-L BLUE Global Thunder Electronics Co.,Ltd
TJ24515200J0G Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 24 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
TJ24515200J0G Amphenol FCI 147610 2016+ 508 TB PLU PLU WF DOWN Unitronix Electronics Limited
TJ24515200J0G IC 58930 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
TJ24515200J0G NEW 98130 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
T38153-07-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 7 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
T38153-07-0 IC 40690 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38153-07-0 NEW 98610 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0791091006 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 14 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
3037669 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories SUPPORT BRACKET BLUE
3037669 Phoenix Contact 146940 2016+ SUPPORT BRACKET BLUE Unitronix Electronics Limited
0022172032 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 3 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Bottom Entry Gold
0674921325 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors SATA HOST RCPT BOTTOM MNT TYPE
0877131005 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors 1.27MM SATA REC BKPLN SMT