Location : Home > E > EKXJ251ELL151MK45S
EKXJ251ELL151MK45S
Share on FacebookShare on Facebook
EKXJ251ELL151MK45S distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
EKXJ251ELL151MK45S CAP ALUM 150UF 20 250V RADIAL 996400 United Chemi-Con NEW RoHS Deliver Now FindCores Electronics Inc.
EKXJ251ELL151MK45S CAP ALUM 150UF 20 250V RADIAL 891200 United Chemi-Con 1532+ new in stock Alphatek Technology Limited
EKXJ251ELL151MK45S Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 150uF 250Volts 80,000 United Chemi-Con 2013+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
2222 085 65109 Capacitors Aluminum Capacitors CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
2222 085 65109 IC 58750 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
2222 085 65109 Vishay BC Components 1237000 2015+ CAP ALUM 10UF 20 16V SMD Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
2222 085 65109 Vishay BC Components 591000 NEW RoHS CAP ALUM 10UF 20 16V SMD FindCores Electronics Co.,Ltd.