Location : Home > D > DSC1001CL1-048.0000
DSC1001CL1-048.0000
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SSW-128-02-T-S Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 28 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
SSW-128-02-T-S Samtec Inc (VA) 8000 2012+ CONN RCPT .100 28POS SNGL TIN TPC Global Service Co.Ltd.
SSW-128-02-T-S IC 58960 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
SSW-128-02-T-S NEW 98590 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
A481305 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 5 Circuit 0.562" (14.27mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
A481305 Eaton 157790 2016+ CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.562 Unitronix Electronics Limited
1793558 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 2 Position Terminal Block Header, Blade Sockets 0.591" (15.00mm) Vertical Through Hole
1793558 Phoenix Contact 147650 2016+ TERM BLOCK HDR 2POS VERT 15MM Unitronix Electronics Limited
1793558 Phoenix Contact 297710 2016+ TERM BLOCK HDR 2POS VERT 15MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
325325-20-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 20 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included)
325325-20-0 IC 59430 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
6-1546701-9 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 11 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
5-104655-4 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
1586853-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 9 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural
1586853-1 IC 56060 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1586853-1 TE Connectivity AMP Connectors 157240 2016+ CAP HOUSING 9POS UNIV Unitronix Electronics Limited
1586853-1 TE Connectivity AMP Connectors 278410 2016+ CAP HOUSING 9POS UNIV Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
90136-1110 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
90136-1110 Electronics 27340 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
90136-1110 Electronics 27340 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
2-640250-0 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 20 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.156" (3.96mm)
2-640250-0 Electronics 26349 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
2-640250-0 Electronics 26349 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
2-640250-0 STOCK 46490 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
1445053-6 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.118" (3.00mm) Surface Mount Tin-Lead