Location : Home > D > DF5A-10DP-5DSA(05)
DF5A-10DP-5DSA(05)
Share on FacebookShare on Facebook
DF5A-10DP-5DSA(05) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF5A-10DP-5DSA(05) CONN HEADER 10POS 5MM DUAL TIN 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SFM-140-03-S-D Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 80 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
310-41-138-41-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 38 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
SSQ-117-03-S-D Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 34 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
5438061 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 14 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
5438061 IC 40400 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
5438061 Phoenix Contact 157350 2016+ TERM BLOCK PLUG Unitronix Electronics Limited
5438061 Phoenix Contact 298610 2016+ TERM BLOCK PLUG Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0901481205 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 5 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
0050579507 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 7 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
1586765-8 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 8 Position Rectangular Housing Connector Receptacle White 0.165" (4.20mm)
1586765-8 IC 56000 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1586765-8 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1586765-8 Tyco Electronics 8000 2012+ 8P RCPT VAL-U-LOK GW Global Thunder Electronics Co.,Ltd
5041872470 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 24 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Tin
5041872470 700 stock-samedayshipment B.A.S. ELECTRONIC COMPONENTS
5041872470 Molex, LLC 157510 2016+ 1.25MM VERT HDR 24CKT DUAL ROW Unitronix Electronics Limited
5041872470 Molex, LLC 287850 2016+ 1.25MM VERT HDR 24CKT DUAL ROW Renxim Technology Limited. sales@renxim.com