Location : Home > D > DF57H-2S-1.2C(08)
DF57H-2S-1.2C(08)
Share on FacebookShare on Facebook
DF57H-2S-1.2C(08) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF57H-2S-1.2C(08) CONN RCPT 1.2MM 2POS 157870 Hirose Electric Co Ltd 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
0386007527 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 27 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
1688490000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1688490000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1688490000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PLUG 5.08 270 8POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1688490000 Weidmuller 157660 2016+ TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1975891 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.400" (10.16mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1975891 Phoenix Contact 147720 2016+ TERM BLOCK Unitronix Electronics Limited
1975891 Phoenix Contact 297990 2016+ TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
813-22-062-30-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 62 Position Spring Piston Connector Surface Mount
813-22-062-30-001101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
813-22-062-30-001101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
813-22-062-30-001101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING CONT 62 POS .177 SMD EKT Electronics Co., Ltd
813-22-062-30-001101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING CONT 62 POS .177 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
316-83-110-41-011101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 10 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-83-110-41-011101 IC 58440 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
316-83-110-41-011101 Preci-Dip 157750 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-83-110-41-011101 Preci-Dip 298510 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
B13B-XH-A(LF)(SN) Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 13 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Tin
350-10-115-00-013101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 15 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
350-10-115-00-013101 Preci-Dip 146940 2016+ CONN HDR 15POS T/H 0.100 GOLD Unitronix Electronics Limited
350-10-115-00-013101 Preci-Dip 277990 2016+ CONN HDR 15POS T/H 0.100 GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
8-1971793-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 8 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.098" (2.50mm)
8-1971793-1 IC 56300 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
8-1971793-1 tyco/amp 33775 2014+ Connector Protec Engineering (S) Pte Ltd
1707880000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 21 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1707880000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1707880000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZF 5.08 21POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1707880000 Weidmuller 157870 2016+ TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM Unitronix Electronics Limited
0395238019 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
0015913160 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 16 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold
2-1827875-4 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Gold