Location : Home > D > DF1E-7S-2.5C
DF1E-7S-2.5C
Share on FacebookShare on Facebook
DF1E-7S-2.5C distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF1E-7S-2.5C CONN RECEPT HOUSING 7POS 2.5MM 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
DF1E-7S-2.5C standard package with RoHS 43320 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
325222-15-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 15 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
1645630000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 21 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1645630000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PLUG 5.08 180 21POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1645630000 Weidmuller 157340 2016+ TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1645630000 Weidmuller 297990 2016+ TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
PPPN092AFCN Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Header Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
813-22-036-30-006101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 36 Position Spring Piston Connector Surface Mount
813-22-036-30-006101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
813-22-036-30-006101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
813-22-036-30-006101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING CONT 36 POS .276 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
5452788 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
5452788 IC 58820 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
5452788 Phoenix Contact 147780 2016+ BCVP-350RF-16 BK Unitronix Electronics Limited
5452788 Phoenix Contact 298450 2016+ BCVP-350RF-16 BK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1318747-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 32 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.087" (2.20mm)
1318747-1 Tyco Electronics 8000 2012+ 025 ECU PLUG HSG ASSY 32P Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1318747-1 Tyco Electronics 8000 2012+ 025 ECU PLUG HSG ASSY 32P TPC Global Service Co.Ltd.
1318747-1 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
5-104074-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 5 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Gold
5-104074-2 Electronics 25629 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
5-104074-2 TYCOELECTR 1000 16+ n/a Fantastic Technologies limited.info@fantastic-ele.com
1813660000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 3 Position Terminal Block Header, Blade Pins, Shrouded (4 Side) 0.400" (10.16mm) Vertical Through Hole