Location : Home > D > DF1B-6EP-2.5RC
DF1B-6EP-2.5RC
Share on FacebookShare on Facebook
DF1B-6EP-2.5RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF1B-6EP-2.5RC originalnew 87410 ROHS 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
DF1B-6EP-2.5RC CONN PLUG HOUSING 6POS 2.5MM 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
DF1B-6EP-2.5RC standard package with RoHS 43270 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
426-83-218-41-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
426-83-218-41-003101 IC 59080 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
426-83-218-41-003101 Preci-Dip 146930 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Unitronix Electronics Limited
426-83-218-41-003101 Preci-Dip 287910 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
OSTYK33120030 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 20 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
OSTYK33120030 IC 40480 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OSTYK33120030 NEW 78930 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
430211-10-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 10 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
851-83-018-20-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Gold
851-83-018-20-001101 IC 56260 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
851-83-018-20-001101 Preci-Dip 147880 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Unitronix Electronics Limited
851-83-018-20-001101 Preci-Dip 287670 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1646200000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole
1646200000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLL 5.08 180 8POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1646200000 Weidmuller 147360 2016+ TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1646200000 Weidmuller 297290 2016+ TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com