Location : Home > D > DF13A-40DP-1.25V(55)
DF13A-40DP-1.25V(55)
Share on FacebookShare on Facebook
DF13A-40DP-1.25V(55) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF13A-40DP-1.25V(55) CONN HEADER 40POS 1.25MM SMD AU 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
801-43-027-62-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 27 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
540-99-020-17-400000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET PLCC 20POS TIN-LEAD
540-99-020-17-400000 50000 15+ Excellent Electronics Components Inc
540-99-020-17-400000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
540-99-020-17-400000 Mill-Max Manufacturing Corp. 288490 2016+ CONN SOCKET PLCC 20POS TIN-LEAD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
540-99-020-17-400000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ IC SOCKET PLCC 20POS SMT Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
431110-17-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 17 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
431110-17-0 IC 59640 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1637370000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
1637370000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.00 90 4POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1637370000 Weidmuller 147250 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM Unitronix Electronics Limited
1637370000 Weidmuller 297310 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
63453-106 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
63453-106 FCI 850000 2016 FEDERAL INDUSTRY InsTess@sunnlyic.com
63453-106 FCI 8000 2012+ CONN RECEPT 6POS 2MM STR DL PCB Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
63453-106 FCI 20000 2014+ Originalnew IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
1002650000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
1002650000 Distributor 182270 17+RoHS Microtranik Components,Inc. info@microtranik.com
1002650000 Weidmuller 8000 2012+ CONN TERM BLOCK 5.08MM 19POS TPC Global Service Co.Ltd.
1002650000 Weidmuller 156960 2016+ TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1002650000 Weidmuller 297990 2016+ TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-480319-9 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.200" (5.08mm)
1-480319-9 IC 56080 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-480319-9 STOCK 46870 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
1-480319-9 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-480319-9 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN CAP HSNG 2POS .200 BLACK Global Thunder Electronics Co.,Ltd
0512160600 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.079" (2.00mm)