Location : Home > D > DF11G-16DP-2V(50)
DF11G-16DP-2V(50)
Share on FacebookShare on Facebook
DF11G-16DP-2V(50) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF11G-16DP-2V(50) CONN HEADER 16POS 2MM SMD GOLD 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
0447691802 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Receptacle Connector 0.118" (3.00mm) Through Hole Gold
310-93-127-41-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 27 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
310-93-127-41-001000 IC 57820 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
310-93-127-41-001000 STOCK 43280 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
325008-12-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 12 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
325008-12-0 IC 59680 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
PPTC121LGBN Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 12 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin
PPTC121LGBN 35988 14+ IN STOCK RUI JIA KE ELECTRONICS
PPTC121LGBN ROHSPb 256000 12+ Originalnew IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
SSQ-125-03-G-D-RA Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 50 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
812-22-057-30-005101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 57 Position Spring Piston Connector Surface Mount
812-22-057-30-005101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
812-22-057-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 57POS SNGL .350 SMD EKT Electronics Co., Ltd
812-22-057-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 57POS SNGL .350 SMD SIMEN Electronics Co.,Ltd
812-22-057-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 57POS SNGL .350 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1672840000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 23 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1672840000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB 5.08MM 270 23-POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1672840000 Weidmuller 157230 2016+ TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1672840000 Weidmuller 299190 2016+ TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
3-87977-0 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 10 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
3-87977-0 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
3-87977-0 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN HOUSING 10POS .100 POL DUAL Global Thunder Electronics Co.,Ltd
3-87977-0 Electronics 27880 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
3-87977-0 STOCK 43740 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
430202-20-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 20 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
90143-0034 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 34 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
90143-0034 Electronics 27460 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
1742049-1 Connectors, Interconnects Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors 0.187" (4.75mm) Quick Connect Female 18 AWG Crimp Connector Non-Insulated