Location : Home > D > DF11-4DP-2V(57)
DF11-4DP-2V(57)
Share on FacebookShare on Facebook
DF11-4DP-2V(57) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF11-4DP-2V(57) standard package with RoHS 43750 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
0386001826 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 26 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
15-0503-21 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 15POS GOLD
15-0503-21 Aries Electronics 157120 2016+ CONN SOCKET SIP 15POS GOLD Unitronix Electronics Limited
15-0503-21 Aries Electronics 278690 2016+ CONN SOCKET SIP 15POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
15-0503-21 IC 57380 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T37045-11-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 11 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included)
T37045-11-0 IC 40540 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T37045-11-0 NEW 97870 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
414-83-246-41-134101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 46 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold
414-83-246-41-134101 IC 59060 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
414-83-246-41-134101 Preci-Dip 147430 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Unitronix Electronics Limited
414-83-246-41-134101 Preci-Dip 288910 2016+ PCB CONN SURFACE MOUNT 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1710600000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 18 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1710600000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PLUG 5.08 180 18POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1710600000 Weidmuller 157270 2016+ TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1710600000 Weidmuller 297450 2016+ TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
811-22-048-30-005101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 48 Position Spring Piston Connector Surface Mount
811-22-048-30-005101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
811-22-048-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
811-22-048-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING CONT 48 POS .256 SMD EKT Electronics Co., Ltd
811-22-048-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING CONT 48 POS .256 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1961326 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.098" (2.50mm) Vertical Through Hole
1961326 Phoenix Contact 147260 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1961326 Phoenix Contact 299130 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1637800000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 24 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1637800000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.00 270 24POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1637800000 Weidmuller 147370 2016+ TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM Unitronix Electronics Limited
1637800000 Weidmuller 297470 2016+ TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
316-87-115-41-012101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 15 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-87-115-41-012101 Preci-Dip 157210 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-87-115-41-012101 Preci-Dip 297910 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-640454-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
0022284261 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 26 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
160655-3 Connectors, Interconnects Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors 0.110" (2.79mm) Quick Connect Female 15.5-20 AWG Crimp Connector Non-Insulated