Location : Home > D > DF11-16DP-2DS(24)
DF11-16DP-2DS(24)
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
410-87-351-01-640101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 51 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
410-87-351-01-640101 Preci-Dip 147850 2016+ SIL SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
410-87-351-01-640101 Preci-Dip 287910 2016+ SIL SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1760793001 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1760793001 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1760793001 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 180 8POS BLK 54PC EKT Electronics Co., Ltd
1760793001 Weidmuller 147250 2016+ TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM Unitronix Electronics Limited
853-83-064-30-051101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 64 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
M80-4121242 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 12 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
814-22-046-30-005101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 46 Position Spring Piston Connector Surface Mount
814-22-046-30-005101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
814-22-046-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ 2012+ SIMEN Electronics Co.,Ltd
814-22-046-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 46POS DUAL .350 SMD EKT Electronics Co., Ltd
814-22-046-30-005101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 46POS DUAL .350 SMD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
0901310927 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 14 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
0901310927 Distributor 686000 The Newest for more pls inquire us now Microtranik Components Limited
0901310927 IC 38961 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Direct (info@semi-lex.com)
0901310927 IC 38961 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Limited. (Belwen@semi-lex.com)
0901310927 STOCK 445780 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Co.,Ltd.
1-316131-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole, Right Angle Gold
1-316131-2 39774 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Inc.
1-316131-2 IC 56780 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-316131-2 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-316131-2 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN HDR 6POS R/A KEY-X 15GOLD Global Thunder Electronics Co.,Ltd
1950180000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
1950180000 Weidmuller 157660 2016+ BLZP 5.08/16/90F SN BK BX Unitronix Electronics Limited
1-796693-9 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1-796693-9 TE Connectivity AMP Connectors 157810 2016+ TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM Unitronix Electronics Limited
1-796693-9 TE Connectivity AMP Connectors 298170 2016+ TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-796693-9 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-796693-9 Tyco Electronics 8000 2012+ TERM BLOCK PLUG 19POS 3.5MM BLU TPC Global Service Co.Ltd.