Location : Home > C > C2012X7R1C474K
C2012X7R1C474K
Share on FacebookShare on Facebook
C2012X7R1C474K distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
C2012X7R1C474K standard package with RoHS 45280 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
C2012X7R1C474K RoHS 181040 Originalne 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
C2012X7R1C474K Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.47uF 16volts X7R 1 80,000 TDK 2013+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
P51-750-A-C-M12-4.5V-000-000 Sensors, Transducers Pressure Sensors, Transducers Pressure Sensor 750 PSI (5171.07 kPa) Absolute Male - M12 x 1.5 0.5 V ~ 4.5 V Cylinder
71BF30-07-1-08N Switches Rotary Switches Rotary Switch 8 Position SP8T 250mA (AC/DC) 115VAC Panel Mount, Through Hole, Right Angle
71BF30-07-1-08N S/N 500 2014+ electronics?components Kairong Electronics Ltd.
7105J2W3BE1 Switches Rocker Switches Rocker Switch SPDT 0.4VA (AC/DC) 20V Panel Mount, Flange
91MCE16-S3B Switches Snap Action, Limit Switches SWITCH SNAP ACTION DPST 6A 120V
91MCE16-S3B Honeywell 1-3000 2014+ GLOBAL LIMIT SWESROTARY Ameyic Electronics Limited
91MCE16-S3B Honeywell 139820 17+/18+ GLOBAL LIMIT SWESROTARY FindCores Electronics Co.,Ltd.
35101K206X Switches Pushbutton Switches Pushbutton Switch DPDT Standard Panel Mount, Rear
35101K206X IC 56250 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
35101K206X Switchcraft Inc. 17730 1525+ SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 125V Renxim Technology Solutions Ltd. info@renxim.com
35101K206X Switchcraft Inc. 57729 15+ SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 125V Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com