Location : Home > C > C2012X7R1A105K
C2012X7R1A105K
Share on FacebookShare on Facebook
C2012X7R1A105K distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
C2012X7R1A105K SMD 36870 KEMET 17+ STK,Prompt delivery SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
C2012X7R1A105K standard package with RoHS 45370 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
C2012X7R1A105K RoHS 181040 Originalne 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
C2012X7R1A105K Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1uF 10volts X7R 10 L 80,000 TDK 2013+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
KX503R2 Sensors, Transducers Temperature Sensors - NTC Thermistors NTC Thermistor 50k Bead
P51-15-A-W-I36-20MA-000-000 Sensors, Transducers Pressure Sensors, Transducers Pressure Sensor 15 PSI (103.42 kPa) Absolute Male - 1/8" (3.18mm) NPT 4 mA ~ 20 mA Cylinder
P51-15-S-I-MD-20MA-000-000 Sensors, Transducers Pressure Sensors, Transducers Pressure Sensor 15 PSI (103.42 kPa) Sealed Gauge Male - 7/16" (11.11mm) UNF 4 mA ~ 20 mA Cylinder
P51-15-S-I-MD-20MA-000-000 SSI 13830 2013+ SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 4-20 MA Ameyic Electronics Limited
13763 TE Connectivity AMP Connectors 157710 2016+ CONN RECEPT 26POS R/A TIN 2.2MM Unitronix Electronics Limited
13763 985765 13+ ANKEY ELECTRONICS CO.,LTD
13763 TE 420 2012+ DIP-26 BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LTD COMPANY
13763 TE Connectivity AMP Connectors 289090 2016+ CONN RECEPT 26POS R/A TIN 2.2MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com