Location : Home > B > BZX84B5V6LT1
BZX84B5V6LT1
Share on FacebookShare on Facebook
BZX84B5V6LT1 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
BZX84B5V6LT1 ZENERDIODE 98500 ON 2016 In.USA.Stock Hong Da Electronics Co.LTDbrenda@hongda-ic.com
BZX84B5V6LT1 DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT-23 241610 ON Semiconductor 1538+ new in stock AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
BZX79-B11,113 Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 11V 400MW ALF2
BZX79-B11,113 39944 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Global Distributor
BZX79-B11,113 NEW 87870 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
DZ2W15000L Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 15V 1W MINI2
DZ2W15000L Panasonic 140050 17+/18+ DIODE ZENER 15V 1W MINI2-F3-B FindCores Electronics Co.,Ltd.
DZ2W15000L Panasonic 140050 NEW RoHS DIODE ZENER 15V 1W MINI2-F3-B FindCores Electronics Inc.
DZ2W15000L Panasonic 242280 1538+ DIODE ZENER 15V 1W MINI2-F3-B Alphatek Technology Limited
SCBA2F Discrete Semiconductor Products Diodes - Bridge Rectifiers BRIDGE RECT 5A 200V