Location : Home > B > BZX84-B18,235
BZX84-B18,235
Share on FacebookShare on Facebook
BZX84-B18,235 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
BZX84-B18,235 RoHS Compliant 39594 14+ Good,Always Ready FindCores Electronics Global Distributor
BZX84-B18,235 DIODE ZENER 18V 250MW SOT23 241630 NXP 1538+ new in stock Alphatek Technology Limited
BZX84-B18,235 standard package with RoHS 46270 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
1PMT5925E3/TR7 Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 10V 3W DO216AA
1PMT5925E3/TR7 IC 56220 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
CZRA4736-HF Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 6.8V 1W DO214AC
CZRA4736-HF Comchip Technology 139980 NEW RoHS DIODE ZENER 6.8V 1.0W DO-214AC FindCores Electronics Inc.
CZRA4736-HF Comchip Technology 80,000 2013+ Zener Diodes 1.0W VR=6.8V Global Thunder Electronics Co.,Ltd
CZRA4736-HF Comchip Technology 80,000 2016+ Zener Diodes 1.0W VR=6.8V enkaite Electronics Co., Ltd
CZRA4736-HF IC 40340 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
2SK4094 Discrete Semiconductor Products Transistors - FETs, MOSFETs - Single MOSFET N-CH 60V 100A TO220-3
2SK4094 SANYO 20000 2016+ TO-220 IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
FESF8DTHE3/45 Discrete Semiconductor Products Diodes - Rectifiers - Single DIODE GEN PURP 200V 8A ITO220AC
FESF8DTHE3/45 IC 58680 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
FESF8DTHE3/45 NEW 89010 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1944822 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 6 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1944822 Factory 12000 2012+ 2012+ Obama Resources Group
1944822 Phoenix Contact 157310 2016+ TERM BLOCK HEADER Unitronix Electronics Limited
1944822 Phoenix Contact 298930 2016+ TERM BLOCK HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0395137306 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)