Location : Home > B > BZX79-B5V6,133
BZX79-B5V6,133
Share on FacebookShare on Facebook
BZX79-B5V6,133 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
BZX79-B5V6,133 DIODE ZENER 5.6V 500MW DO-35 8000 NXP Semiconductors 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SMBG5371B/TR13 Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 60V 5W SMBG
SMBG5371B/TR13 IC 40760 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
SMBG5371B/TR13 NEW 87370 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1N5944E3/TR13 Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 62V 1.5W DO204AL
1N5944E3/TR13 IC 58000 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
2EZ100D10/TR12 Discrete Semiconductor Products Diodes - Zener - Single DIODE ZENER 100V 2W DO204AL
2EZ100D10/TR12 IC 57520 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
SI7540DP-T1-E3 Discrete Semiconductor Products Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays MOSFET N/P-CH 12V 7.6A PPAK SO-8
SI7540DP-T1-E3 VISHAY 11500 14-15+ QFN8 Nego IC Co.Doris@negoic.com
SI7540DP-T1-E3 Vishay/Siliconix 8000 2012+ MOSFET N/P-CH 12V PWRPAK 8-SOIC Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
STPSC20065DY Discrete Semiconductor Products Diodes - Rectifiers - Single DIODE SCHTKY 650V 20A TO220AC
RB068M-60TR Discrete Semiconductor Products Diodes - Rectifiers - Single DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDU
RB068M-60TR IC 40780 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
RB068M-60TR NEW 88610 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
T37133-02-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
T37133-02-0 IC 40330 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T37133-02-0 NEW 99190 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
20020038-G041B01LF Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
20020038-G041B01LF 785241 13+ KANKEY ELECTRONICS CO.,LTD
20020038-G041B01LF Amphenol FCI 288110 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
20020038-G041B01LF FCI 20000 2014+ Originalnew Arrow Global Co.,Ltd
20020038-G041B01LF IC 58490 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1502-4 Connectors, Interconnects Terminals - Turret Connectors Terminal Turret Connector Single End 0.219" (5.56mm) Tin
1502-4 IC 57350 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1884440000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Wire to Board 10 Position Wire to Board Terminal Block 45¡ã (135¡ã) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
1884440000 Weidmuller 147890 2016+ LSF-SMT 5.00/10/135 3.5 BK Unitronix Electronics Limited
1912450000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Wire to Board 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
1912450000 Weidmuller 147610 2016+ PM 5.00/02/90 3.5SN GN Unitronix Electronics Limited
1811444-1 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Wire to Board 4 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.276" (7.00mm) Through Hole, Kinked Pin
1811444-1 TE Connectivity AMP Connectors 147310 2016+ TERMINAL BLK 4POS 7MM VERT NTRL Unitronix Electronics Limited
1811444-1 TE Connectivity AMP Connectors 298610 2016+ TERMINAL BLK 4POS 7MM VERT NTRL Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1811444-1 TEConnectivity 50000 15+ 15+ Excellent Electronics Components Inc
3119-2-00-15-00-00-08-0 Connectors, Interconnects Terminals - PC Pin, Single Post Connectors PC Pin Terminal Connector Through Hole Gold 0.025" (0.64mm) Dia