Location : Home > B > BZX585-C6V2,135
BZX585-C6V2,135
Share on FacebookShare on Facebook
BZX585-C6V2,135 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
BZX585-C6V2,135 DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD523 139720 NXP NEW RoHS Deliver Now FindCores Electronics Inc.
BZX585-C6V2,135 standard package with RoHS 46540 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
FQPF9N50C Discrete Semiconductor Products Transistors - FETs, MOSFETs - Single MOSFET N-CH 500V 9A TO-220F
FQPF9N50C Electronics 26640 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
FQPF9N50C IC 38921 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Direct (info@semi-lex.com)
0386001802 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 2 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate