Location : Home > B > BZV55C5V6-TP
BZV55C5V6-TP
Share on FacebookShare on Facebook
BZV55C5V6-TP distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
BZV55C5V6-TP Rohs 58952 Original n 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
BZV55C5V6-TP DIODE ZENER 500MW 5.6V MINIMELF 8000 Micro Commercial Co 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
BZV55C5V6-TP standard package with RoHS 46190 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
BZV55C5V6-TP standard package with RoHS 46190 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
833-83-078-10-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 78 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
325200-13-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 13 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
803-87-098-10-269101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 98 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold