Location : Home > A > APT40DQ100BCTG
APT40DQ100BCTG
Share on FacebookShare on Facebook
Highly recommented for APT40DQ100BCTG distributor
RFQ Part Number Mfg Date Code Package Q'ty Description Supplier
APT40DQ100BCTG 12+ APT 4000 IC Supplier in China RANTLE EAST ELECTRONIC TRADING CO., LIMITED
APT40DQ100BCTG distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
APT40DQ100BCTG DIODE ULT FAST 2X40A 1000V TO247 703000 Microsemi 1525+ Special offers,Reliable qualit Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
APT40DQ100BCTG standard package with RoHS 45410 APT 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Limited.
APT40DQ100BCTG TO-247[B] 20000 APT(MICROS 2016+ Instock IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
APT40DQ100BCTG TO-247[B] 45000 APT(MICROS 2016 Instock FEDERAL INDUSTRY InsTess@sunnlyic.com
APT40DQ100BCTG ROHS 18940 Originalne 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
APT40DQ100BCTG TO-247[B] 45000 APT(MICROS 2016 Instock FEDERAL INDUSTRY CO.Tess@sunnlyic.com
APT40DQ100BCTG TO-247 16666 APT 2022+ INSTOCK Nego IC Co.Doris@negoic.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SFML-115-T1-S-D-A Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 30 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
0015453460 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 60 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin
310-13-151-41-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 51 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
1688950000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1688950000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1688950000 Weidmuller 8000 2012+ TERM BLOCK 2.5MM 250V 16A 10POS TPC Global Service Co.Ltd.
1688950000 Weidmuller 157740 2016+ TERM BLOCK PLUG 10POS STR Unitronix Electronics Limited
PPPC292LJBN Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 58 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
PPPC292LJBN IC 40780 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
PPPC292LJBN NEW 78390 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
PPPC292LJBN Sullins Connector Solutions 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
431613-14-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 14 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
431613-14-0 IC 59780 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
91763-108 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 8 Position Receptacle, Bottom Entry Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
91763-108 Amphenol FCI 147160 2016+ CONN RCPT 8POS SMD B/E GOLD Unitronix Electronics Limited
91763-108 Amphenol FCI 298610 2016+ CONN RCPT 8POS SMD B/E GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
91763-108 IC 57140 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38033-17-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 17 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
T38033-17-0 IC 41090 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38033-17-0 NEW 97810 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
821-22-029-10-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 29 Position Spring Piston Connector Through Hole
821-22-029-10-003101 96459 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
821-22-029-10-003101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
821-22-029-10-003101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 29POS SNGL .217 PCB EKT Electronics Co., Ltd
821-22-029-10-003101 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2012+ CONN SPRING 29POS SNGL .217 PCB Global Thunder Electronics Co.,Ltd
M80-4000000FG-02-324-00-000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 2 Position Receptacle Connector 0.157" (4.00mm) Through Hole, Right Angle Gold
431603-24-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 24 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
1-178288-5 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 5 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.150" (3.81mm)
1-178288-5 35565 14+ IN STOCK RUI JIA KE ELECTRONICS
1-178288-5 Molex 15000 15+ 15+ SIMEN Electronics Co.,Ltd
1-178288-5 Molex 15000 15+ connector EKT Electronics Co., Ltd
1-178288-5 TYCO 9558 14+ BOTE ELECTRONICS CO.,LTD
1634410000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 32 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1634410000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1634410000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 32POS 90 BLK TPC Global Service Co.Ltd.
1634410000 Weidmuller 157020 2016+ TERM BLOCK HDR 32POS R/A 3.5MM Unitronix Electronics Limited