Location : Home > A > A2-1PA-2.54DSA(71)
A2-1PA-2.54DSA(71)
Share on FacebookShare on Facebook
A2-1PA-2.54DSA(71) distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
97-3100A24-19P Connectors, Interconnects Circular Connectors AB 12C 12#16 PIN RECP
MS27468T25B29HA Connectors, Interconnects Circular Connectors 29 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
97-3107B22-1SY Connectors, Interconnects Circular Connectors AB 2C 2#8 SKT PLUG
DJT16F19-35PN Connectors, Interconnects Circular Connectors 66 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
PT01SE-14-18S(SR) Connectors, Interconnects Circular Connectors 18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
KJB7T21F41PAL Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 41 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
310-41-104-41-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 4 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
T38031-24-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 24 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
T38031-24-0 IC 40450 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
T38031-24-0 NEW 97290 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1941890000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1941890000 IC 59100 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1941890000 Weidmuller 157210 2016+ BCZ 3.81/13/180LR SN BK BX Unitronix Electronics Limited
0022286071 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 7 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin
184016-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 POS. PLUG ASSY, KEY J, BLACK
184016-1 TE Connectivity AMP Connectors 289070 2016+ 2 POS. PLUG ASSY KEY J BLACK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0130800000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories - Jumpers JUMPER QL 4 FOR SAK 4 4POS
170-10-640-00-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin HEADER OPEN TURRETT .600 40POS
170-10-640-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
170-10-640-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ HEADER OPEN TURRETT .600 40POS EKT Electronics Co., Ltd
170-10-640-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ HEADER OPEN TURRETT .600 40POS SIMEN Electronics Co.,Ltd
170-10-640-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ HEADER OPEN TURRETT .600 40POS Global Thunder Electronics Co.,Ltd
7-535541-8 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 30 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
7-535541-8 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN RECEPT 30POS .100 VERT GOLD Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
7-535541-8 Electronics 26749 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
7-535541-8 IC 38370 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Direct (info@semi-lex.com)
2740850 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Accessories HOUSING PART -1-L ATP GN
2740850 N/A 10 N/A N/A AIC Semiconductor Co., Ltd.
2740850 Phoenix Contact 147140 2016+ HOUSING PART -1-L ATP GN Unitronix Electronics Limited
HIF6A-100DA-1.27DSA(71) Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 100 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
HIF6A-100DA-1.27DSA(71) Hirose 120000 16+ 16+ SIMEN Electronics Co.,Ltd
350-80-108-01-899191 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin
350-80-108-01-899191 Preci-Dip 147360 2016+ CONN HDR 8POS 0.100 SMD TIN Unitronix Electronics Limited
350-80-108-01-899191 Preci-Dip 288690 2016+ CONN HDR 8POS 0.100 SMD TIN Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
690357100672 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin