Location : Home > 7 > 768141272GP
768141272GP
Share on FacebookShare on Facebook
768141272GP distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
768141272GP RES ARRAY 2.7K OHM 13 RES 14SOIC 581700 CTS Resistor Products 2015+ Global & Immediately Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
ERA-8AEB7151V Resistors Chip Resistor - Surface Mount RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
ERA-8AEB7151V Panasonic Electronic Component 598800 1534+ RES SMD 7.15K OHM 0.1 1/4W 1206 AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
ERA-8AEB7151V Panasonic Electronic Component 704000 NEW RoHS RES SMD 7.15K OHM 0.1 1/4W 1206 FindCores Electronics Inc.
ERA-8AEB7151V Panasonic Electronic Component 800,000 15+ Thin Film Resistors - SMD 1206 7.15Kohm 25ppm 0.1 Tol SIMEN Electronics Co.,Ltd
RC1608F204CS Resistors Chip Resistor - Surface Mount RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603
RC1608F204CS Samsung Electro-Mechanics Amer 1212300 2015+ RES SMD 200K OHM 1 1/10W 0603 Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
RC1608F204CS Samsung Electro-Mechanics Amer 1212300 2015+ RES SMD 200K OHM 1 1/10W 0603 Unitronix Electronics Limited
RC1608F204CS Samsung Electro-Mechanics Amer 588100 1534+ RES SMD 200K OHM 1 1/10W 0603 Alphatek Technology Limited
RC1608F204CS Samsung Electro-Mechanics Amer 693300 17+/18+ RES SMD 200K OHM 1 1/10W 0603 FindCores Electronics Co.,Ltd.
AF122-FR-074K3L Resistors Resistor Networks, Arrays RES ARRAY 2 RES 4.3K OHM 0404
CAT16-5600F4LF Resistors Resistor Networks, Arrays RES ARRAY 4 RES 560 OHM 1206
OD100J Resistors Through Hole Resistors RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL