Location : Home > 7 > 71918-014LF
71918-014LF
Share on FacebookShare on Facebook
71918-014LF distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
71918-014LF standard package with RoHS 46230 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
71918-014LF 16+ 7560 16+ new & original XINXING(HK) ELECTRONICS CO.,LTD
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
FCC17E09PB4E0 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder
PT07A-18-32S(SR) Connectors, Interconnects Circular Connectors 32 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
173-E25-111R241 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder
MS24266R22T12SY Connectors, Interconnects Circular Connectors 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
0757840246 Connectors, Interconnects Pluggable Connectors CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD
CTV06RW-13-98PC-LC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings CTV 10C 10#20 PIN PLUG
10-109617-10S Connectors, Interconnects Circular Connectors Circular Connector
770364-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.248" (6.30mm)
770364-1 Tyco Electronics 8000 2012+ 02P .093 COMM P&S RECPT .248CL TPC Global Service Co.Ltd.
770364-1 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-104482-7 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 38 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
1-104482-7 Electronics 27320 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
1-104482-7 IC 55950 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-104482-7 TE Connectivity AMP Connectors 288210 2016+ CONN HOUSING 38POS .100 DUAL ROW Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0307001149 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 14 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.100" (2.54mm)
1628190000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1628190000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 7.50 7POS OR EKT Electronics Co., Ltd
1628190000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 7.50 7POS OR SIMEN Electronics Co.,Ltd
1628190000 Weidmuller 288590 2016+ TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1882214 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1882214 IC 40280 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1882214 Phoenix Contact 157580 2016+ TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM Unitronix Electronics Limited
1882214 Phoenix Contact 278870 2016+ TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1607610000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 13 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1607610000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 13POS 180 TIN ORG TPC Global Service Co.Ltd.
1607610000 Weidmuller 156990 2016+ TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM Unitronix Electronics Limited
1607610000 Weidmuller 279010 2016+ TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0386007521 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 21 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
831-83-003-64-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 3 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
831-83-003-64-001101 Preci-Dip 146960 2016+ PCB CONN PRESS FIT 2MM Unitronix Electronics Limited
831-83-003-64-001101 Preci-Dip 298810 2016+ PCB CONN PRESS FIT 2MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
853-83-006-10-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
853-83-006-10-002101 Preci-Dip 147170 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Unitronix Electronics Limited
853-83-006-10-002101 Preci-Dip 297330 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1.27MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
3110-30-003-12-00 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
3110-30-003-12-00 CNC Tech 147030 2016+ CONN HEADER 0.079 30 POS Unitronix Electronics Limited
3110-30-003-12-00 CNC Tech 288170 2016+ CONN HEADER 0.079 30 POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
892-80-012-10-004101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
892-80-012-10-004101 Preci-Dip 157420 2016+ CONN HDR 12POS 2.54MM T/H Unitronix Electronics Limited
892-80-012-10-004101 Preci-Dip 277590 2016+ CONN HDR 12POS 2.54MM T/H Renxim Technology Limited. sales@renxim.com