Location : Home > 6 > 6PCV-12-007
6PCV-12-007
Share on FacebookShare on Facebook
6PCV-12-007 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
SFM210-LPPE-D24-SM-BK Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 48 Position Header, Top or Bottom Entry Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold
SFM210-LPPE-D24-SM-BK Sullins Connector Solutions 147260 2016+ CONN HEADER 1MM 48POS Unitronix Electronics Limited
SSW-133-01-S-D Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 66 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
0387103225 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 25 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
M80-6140445 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 4 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
M80-6140445 Harwin Inc. 147570 2016+ 4 SIL SOCKET 1.3MM TAIL Unitronix Electronics Limited
M80-6140445 IC 58960 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
M80-6140445 NEW 87550 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
10103958-001LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 18 Position Spring Compression Contact, Non-Gendered Connector Surface Mount
10103958-001LF Amphenol FCI 147520 2016+ COMPRESSION CONN 18POS SMD TIN Unitronix Electronics Limited
10103958-001LF Amphenol FCI 297870 2016+ COMPRESSION CONN 18POS SMD TIN Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
824-22-036-00-001000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 36 Position Spring Piston Connector Through Hole, Solder Cup
824-22-036-00-001000 IC 60030 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
824-22-036-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 157230 2016+ CONN HEADER SPRING 36POS SLD CUP Unitronix Electronics Limited
824-22-036-00-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 279210 2016+ CONN HEADER SPRING 36POS SLD CUP Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-1969598-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 12 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.165" (4.20mm)
1-1969598-2 IC 56320 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1-640387-5 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 15 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Tin
1-640387-5 TE Connectivity AMP Connectors 297450 2016+ CONN HEADER 15POS R/A .156 TIN Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-640387-5 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1-640387-5 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN HEADER 15POS R/A MTA156 TIN Global Thunder Electronics Co.,Ltd
6-103908-0 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 11 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
6-103908-0 39764 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Inc.
6-103908-0 6589 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
6-103908-0 Tyco Electronics 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
6-103908-0 Tyco Electronics 8000 2012+ CONN HEADER VERT .100 11POS 30AU Global Thunder Electronics Co.,Ltd
0050842150 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 15 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.250" (6.35mm)